wtorek, marca 13, 2012

Jak działa kawa?

Zazwyczaj wszyscy uważają, że picie kawy jest dla naszego organizmu niezdrowe, nic bardziej mylnego! Picie prawdziwej kawy ma naprawdę pozytywny wpływ na nasz organizm.
Po pierwsze kawa działa pobudzająco - zawarta w niej kofeina przyśpiesza akcje serca, podnosi ciśnienie krwi, rozszerza naczynia krwionośne, dzięki czemu organizm jest lepiej dotleniony. Kawa poprawia również krążenie mózgowe - zwiększa zdolność koncentracji. Zawiera dużo przeciw nowotworowych utleniaczy, a dzięki swojemu moczopędnemu działaniu, zmniejsza też ryzyko raka pęcherza, bo wypłukuje z niego szkodliwe substancje, które są wydalane wraz z moczem. 
Jestem alergikiem i wiosną, kiedy wszystko zaczyna kwitnąć kawa działa zbawiennie, ma działanie zmniejszające wydzielanie histaminy przez organizm, a kofeina zawarta w kawie zapobiega oraz zmniejsza skutki ataków alergii. Alergicy - pijcie kawę! :)
 
Pamiętajmy jednak, że należy zachować zdrowy rozsądek - na pewno kawa nie będzie szkodliwa jeżeli będziemy pili 1-3 filiżanek dziennie, ja proponuję kawę z mlekiem, będzie łagodniejsza i dodatkowo uzupełni wapń, który niestety jest wypłukiwany z organizmu.

Jaka kawa jest najlepsza?

Polecam prawdziwą kawę w ziarnach, najlepiej zmieloną tuż przed zaparzeniem. Jeżeli nie posiadacie w domu ekspresu do kawy (może to być zarówno ciśnieniowy, jak i przelewowy), to polecam włoskie kawiarki - oferta takich urządzeń do samodzielnego parzenia kawy jest szeroka, są zarówno kawiarki elektryczne, jak i takie do postawienia na kuchence gazowej. Jeżeli będziecie zainteresowani przygotuję oddzielny wpis na ten temat. Ja osobiście bardzo lubię kawę parzoną w kawiarce, jej aromat rozchodzi się naprawdę po całym domu.
To co? Czas na kawę :)


Kto nie powinien pić kawy:

- na pewno kobiety w ciąży,
- osoby mające nerwice,
- osoby, które chorują na nadciśnienie, bądź na arytmie serca,
- osoby z wrzodami żołądkaBrak komentarzy:

Prześlij komentarz

Dziękuję za Twój komentarz.

Copyright © 2017 różowa szpilka