wtorek, marca 27, 2012

Ostrzegam - nieuczciwość w SuperPharm

Był czas, że drogeria SuperPharm była moim ulubionym miejscem zakupów kosmetycznych, duży wybór, fajne promocje, miłe panie potrafiące doradzić, możliwość zbierania punktów - naprawdę dużo plusów.  Zaopatrywałam się w dużą część środków do pielęgnacji właśnie tam. Ale już nie będę! Basta!
Nie toleruję oszustwa i sztucznego zawyżania cen. 
Jak już SuperPharm decyduje się na promocje to niech ona będzie rzeczywista, a nie sztucznie zawyżona cena pierwotna i wydająca się naprawdę dużo niższą cena promocyjna. Nie dajmy się oszukiwać i powiem dobitnie - nabijać w butelkę, bądźmy świadomi cen i korzystajmy z ofert rzetelnych sprzedawców. Kupujmy tam, gdzie ludzi i ich pieniądze szanują. Z tą drogerią już na pewno się nie polubimy.

Podaję przykład, jeden z wielu, ot tak, żeby nie być gołosłowną :)

Szampon Klorane na bazie mleczka z owsa:

Cena promocyjna - 23,09 zł, 
Cena normalna bez promocji 26,09 zł,
Cena sztucznie wywindowana w górę, aby rabat wydawał się duży -32,99 zł !!

Rabat w rzeczywistości jest w wysokości 3 zł, SuperPharm twierdzi, że jest to 9,90!! Jak już chcą oszukiwać niech chociaż nie zostawiają śladów w postaci niezdartych cen pierwotnych, a może dobrze, że tak zrobili, w innym przypadku dalej byliby moim ulubionym miejscem zakupów kosmetycznych. 
Od teraz wybieram Rossmanna. Miarka się przebrała!
Drogerii SuperPharm mówię stanowcze nie!

A czy Wy macie niefajne doświadczenia z sztucznymi promocjami!?
Wszelkie wskazówki i przestrogi mile widziane :)

5 komentarzy:

 1. Anonimowy27.3.12

  Też zostałam oszukana- nie chodzę już do Super...

  OdpowiedzUsuń
 2. Katie27.3.12

  Niestety ja również dałam się nabrać na nieuczciwe praktyki w tym sklepie. Warto zorientować się jaka jest cena przed promocją, bo może się okazać, że cena w super 'promocji' niewiele sie różni od standardowej...

  OdpowiedzUsuń
 3. Obudziłaś się ;) WSZYSTKIE sklepy tak funkcjonują... Rossmann, Reserved, H&M, Zara, Natura, itd, itd. Musiałabyś nigdzie nie kupować :D

  OdpowiedzUsuń
  Odpowiedzi
  1. A obudziłam, bo wiosna przyszła :) A poważnie, to doskonale wiem, że sklepy praktykują takie chwyty, ale wielokrotnie też obserwuje różne rzeczy, np ciuchy włąsnie w Zarze, czy w Reserved i kupuje wówczas, kiedy promocja jest prawdziwa i cena tym samym niższa.

   Usuń
 4. wrocławianka21.11.12

  a ja już dwukrotnie zapłaciłam cenę wyższą niż widniała jako promocja na opakowaniu. Mało tego drugi zakup był promowany w gazetce reklamowej a kasa nabiła cenę wyższą (mimo naklejki promocyjnej z ceną promocyjną na zakupionym produkcie).
  Niestety w obydwu przypadkach na rachunek spojrzałam dopiero po wyjściu ze sklepu bądź w domu. Mój błąd.
  Podobne sytuacje z ceną wyższą na paragonie niż w ofercie miały dwie koleżanki.
  Wniosek: mimo zwykle kolejki do kasy w sklepie Superpharm trzeba dokładnie sprawdzać rachunek!!!

  OdpowiedzUsuń

Dziękuję za Twój komentarz.

Copyright © 2017 różowa szpilka